WhatsApp Hızlı Sipariş Hattı
Hastane Malzemeleri

Hastane Malzemeleri

Hastane Malzemeleri

Hastane malzemeleri hastanelerde kullanılan ürünlerdir. Çeşitleri çok fazla olmakla birlikte her bir malzemenin kendine özel bir kullanım alanı bulunmaktadır. Hastane malzemeleri her hastanede mutlaka bulunması gereken ve olmazsa olmaz özellikte olan ürünlerdir.

Hastane Malzemeleri Nelerdir?

Hastane malzemeleri yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşidi çok fazla olan bir konudur. Başlıca malzemeleri şu şekilde sıralamamız mümkündür; muayene masası, serum askısı, kan alma koltukları, muayene masaları, hastane yatakları, sedyeler. Bu sıralamayı çok daha fazla genişletebiliriz. Ancak temel hastane malzemeleri bu şekildedir.

Hastane Malzemeleri Kullanım Alanları

Sedyeler, acil durumlarda ya da yatarak tedavi görmesi gereken hastaların taşındığı yatak şeklindeki ürünlerdir. Bu ürünler tekerleklidir ve hastaların taşınması son derece kolaydır. Muayene masası, doktora gittiğimizde doktora şikayetimizi ilk olarak söylediğimiz yerdir. Muayene masasına çıkıp oturarak ya da yatarak doktor bizi muayene eder. Hasta yatakları, hastanelerde hastaların yattıkları yataklardır. Çok fazla özellikleri bulunmaktadır. Kullanım kolaylığı olması sebebi ile tekerleklidir ve uzaktan kumanda ile ya da yan tarafındaki düğmeleri ile hareket alanı ayarlanmaktadır. Serum askısı, serumların takıldığı askılıktır. Ayaklı askılar genellikle taşınabilir özelliktedir. Hastaların tuvalet ihtiyacı olduğunda rahatça kendileri serum askılığını alarak taşıyabilirler. Kan alma koltukları, kan alınan koltuklardır. Son derece rahat bir görünümü vardır. Ayaklarımız biraz havada kalarak oturur pozisyonda kan aldırmamız mümkün olmaktadır. Her hastanede bulunmaktadır.

 

Yayınlanan 2019-10-25 Yatak, Koltuk ve Masa... 0

Related articles

Hastane Malzemeleri Üreticisi

Gün geçtikçe teknoloji her alanda gelişmeler göstermektedir. İnsanların hayatlarının her alanında ihtiyaca uygun yeni...

Bir yorum bırakCevap bırak

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu