Filter by
0 Yorum
$110,00
hasta yatağı, hastane yatağı, cnc kesimli hasta yatağı, hasta yatakları, hasta karyolası, ortopedik hasta yatağı, anti dekübit özellikli hasta yatağı, ucuz hasta yatağı, sünger...
0 Yorum
$310,00
hareketli hasta karyolası, hasta yatağı, hastane karyolası, iki motorlu hasta karyolası, ev tipi hasta karyolası, elektrikli hasta yatağı, kumandalı hastane karyolası,...
0 Yorum
$340,00
ProBed-5103 hareketli karyola ve yatak sistemleri, hasta yatağı, hasta karyolası, hareketli hasta yatağı, 2 motorlu hasta karyolası, iki motorlu hasta yatağı, hasta yatakları,...

Hastane Tipi Hareketli Yatak Nedir?

Hastane tipi yataklar diğer yataklara oranla oldukça farklı yapıda ve özel olarak dizayn edilerek üretilen bir yatak tipidir. Hastane tipi hareketli yataklar temel olarak, hastane ortamlarının ve hastaların ihtiyaçlarına uygun olacak içerikte üretilmektedir. Ayrıca hastane tipi hareketli yataklar evde bakımlarına devam edilecek olan hastalar için de oldukça önemlidir. Birden fazla fonksiyona ve özelliğe sahip olan hastane tipi yataklar sayesinde, yatakta tedavi gören hastaların konforları sağlanmaktadır. Sizler için firmamızda satılan hastane tipi yataklarda hem hastaların hem de hastanelerin ihtiyaçlarını karşılayacak fonksiyonlara ve özelliklere sahiptir. Hastaları için konforlu yapıya, farklı özelliklere ve dayanıklı yapıya sahiptir.

Hastane Tipi Hareketli Yatakların Kullanım Avantajı Nedir?

Hastane tipi hareketli yatakların hem hastanelerde kullanım için hem de evde bakılan hastalarda kullanımı için önemli avantajları bulunmaktadır. Hastane tipi hareketli yatakların avantajları ise şu şekildedir;

 • Hastalar ve kullanıcılar için farklı birçok fonksiyona sahip olmaktadır.
 • Hastaların rahat edebilmesi ve bakımlarının iyi olabilmesi için ise oldukça konforlu ve rahat bir yapıya sahiptir.
 • Hastane tipi yataklar hareketli şekilde üretilmektedir. Bundan dolayı da hastaların yataklarının pozisyonları veya yerleri kolay ve rahat bir şekilde değiştirilebilmektedir. Ayrıca uzaktan kumandalı model ile de kolay bir şekilde yapılabilmektedir.
 • Firmamız tarafından satılan hastane tipi hareketli yataklar hastaların konforlarını ve rahatlığını sağlayacak ve rahat ettirecek içeriğe sahiptir.
 • Hastane tipi hareketli yataklarının tekerlek kısımların ise fren sistemi bulunmaktadır. Fren sistemi sayesinde yataklar kolay bir şekilde sabitlenebilmektedir ve oluşabilecek olumsuz durumların önüne rahatça geçilebilmektedir.
 • Sitemizde satışı yapılan hastane tipi hareketli yatakların yan kısımlarında ise korkuluklar bulunur. Yatakların yanında olan korkuluklar sayesinde ise yatan hastanın güvenliği kolayca sağlanmış olmaktadır. Hastane tipi hareketli yataklarda bulunan korkuluklar sayesinde hasta yatakta dönse bile aşağı düşme ihtimali engellenmektedir. Ayrıca korkuluklar hastanın istediği zaman aşağı indirebileceği şekilde tasarlanmıştır.
 • Yataklar bakımları yapılan felci olan hastaların hareket ettirilmesi biraz daha zor olmaktadır. Bu işlemleri kolay olabilmesi içinde firmamızda bulunan hastane tipi hareketli yatakların bazıları kumandalı ve motorla çalışan bir yapıya sahiptir. Bu sayede hastayı kaldırmaya gerek olmadan, motor ve kumadan sistemi ile baş ve ayak bölgelerini kolay bir şekilde hareket ettirebilirsiniz.

 

En İyi Hastane Tipi Hareketli Yataklarda Olması Gereken Özellikler Nelerdir?

Hastane tipi hareketli yataklarda olması gereken belli başlı özellikler bulunmalıdır. Bu özellikler ise hem hastaya uygun olmalı hem de hastaya bakanların işlerini kolaylaştırıcı özellikte olmalıdır.

 • Hastane tipi hareketli yataklar en temel olarak, yatan hastanın konforunu sağlamalı ve gerekli fonksiyonel işlemlere sahip olmalıdır.
 • Yatakların ağırlık taşıma kapasitesinin uygun ve sağlam yapıda olması gerekir.
 • Hastane tipi hareketli yatakların uzaktan kumanda ile çalışabiliyor olması da önemlidir. Bu sayede hasta rahatsız edilmeden pozisyonu kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir.
 • Ayrıca hastane tipi hareketli yataklar kesinlikle tekerlekli olmalıdır. Böylece hastanın yeri kolay bir şekilde değiştirilebilir ve yatayı kolayca hareket ettirilebilmektedir.
 • Ayrıca tekerlek kısımlarında fren sisteminin de bulunması gerekmektedir.
 • Hastane tipi hareketli yatakların farklı çeşitleri ve özellikleri olmalıdır. Mesele 2 motorlu hasta yatakları, 3 motorlu olan hasta yatakları ve Trendelenburg (4 motorlu yatak olarak da bilinmektedir.) hareketini sağlayabilen yataklar gibi. Sizlere farklı modeller ve özellikler sunabilmelidir.

 

Hastane Tipi Hareketli Yatakların Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

2 Motorlu Olan Hasta Yatağı ve Özellikleri Nedir?

 • 2 motorlu olan hasta yataklarının ağırlık taşıma kapasitesi 150kg kadardır.
 • Çeşitli ve farklı malzemelerden üretile yapıları vardır.
 • 2 motorlu olan yapış sayesinde hastanın ayak ve baş kısımlarının yüksekliği kolay bir şekilde ayarlanabilmektedir.
 • 2 motorlu olan hastane tipi hareketli yatakların başlık ve korkuluk olan kısımlarında farklı türde malzemeler kullanılarak sizlere farklı seçenekler sunulmaktadır. Alüminyumdan, ahşaptan ve plastikten üretilen farklı seçenekleri bulunmaktadır.
 • Yatakta bakımları yapılacak olan hastaların ihtiyaçlarını karşılayacak ve konforlu şekilde üretilmektedirler.

 

3 Motorlu Olan Hasta Yatağı ve Özellikleri Nedir?

3 motorlu yapıya sahip olan hasta yatakları temel olarak, 2 motorlu olan hasta yatakları ile aynı özelliklere sahip olacak şekilde üretilmektedir. 3 motorlu olan hasta yataklarının farkı ise bu yatak modeli bütün bir halde aşağı ve yukarı olacak şekilde kolayca hareket ettirilebilmektedir. 3 motorlu hasta yatağının bu özelliği sayesinde ise hasta bakıcıların ya da personellerin hastaya bakımları daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca aşağı doğru hareket edebilen yapısı sayesinde ise hastanın tekerlekli sedyeye alınması gereken durumlar daha kolay bir şekilde yerine getirilebilmektedir. 3 motorlu olan hareketli hasta yatakları 200 – 300kg arasında ağrılık taşıyabilecek yapıda üretilmektedir.

Trendelenburg Hareketli Hasta Yatağı ve Özellikler Nedir?

Trendelenburg dene hareket, hasta yataklarının kolay bir şekilde arkaya ya da öne doğru dik olan açılar ile konumlandırılmasına denmektedir. Trendelenburg hareketli yatakları genel olarak 4 motorlu hareketli hasta yatakları olarak bilinmektedir. Bu yatak tipi ise genel olarak hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde kullanımı tercih edilmektedir. Hastaların konforlu olması ve rahat hareket ettirilebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

 

Hastane Tipi Hareketli Yatakların Fiyatları Ne Kadardır?

Hastane tipi hareketli yatakların fiyatları kendi içlerinde değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise bu yatak türünün birbirinden farklı özellikleri, içerikleri, farklı fonksiyonları ve farklı üreticiler tarafından yapılmış olmasından kaynaklıdır. Hastane tipi hareketli yataklar, özel durumlara sahip olan insanların ya da cerrahi operasyonlardan çıkmış kişiler için özel olarak dizayn edilmiş ve yapılmış yataklardır. Hastane tipi hareketli yataklar temel olarak yatakta tedavi görecek olan hastaların tüm ihtiyaçlarını ve konforunu karşılayacak şekilde üretilmektedir. Bundan dolayı da diğer yatak çeşitlerine göre biraz daha pahalı olabilmektedir. Firmamız olan Probed tarafından satışı yapılan hastane tipi hareketli yataklar ise sizlere uygun fiyatlar ve kaliteli malzeme özellikleri ile sunulmaktadır.

 

Hastane Tipi Hareketli Yatakların Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

Hastane tipi hareketli yatakların fiyatlarını etkileyen 1’den fazla faktör bulunmaktadır. Bunun en temeli ise yatakların üretimlerinde kullanılacak olan temel malzemelerin içeriğidir. Ek olarak H-hastane tipi hareketli yatakların hangi özelliklere ve fonksiyonlara sahip olmasında göre de fiyatları belirlenmektedir. Hastane tipi hareketli yatak almadan önce, ürünün kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı olduğundan emin olmanız gerekir. Bundan dolayı da yatak alımını yapmadan önce piyasada hem ürün hem de fiyat karşılaştırması yapmanız oldukça önemlidir. Probed firması olarak sizlere satışa sunmuş olduğumuz hareketli hasta yataklar uluslararası standarlara uygun olacak içerikte ve şekilde üretimleri yapılmıştır. Bundan dolayı da gönül rahatlığı ile hastane tipi hareketli yataklarımızdan alabilirsiniz. Ayrıca Probed firması olarak sizler kaliteli hasta yataklarını en uygun olabilecek fiyatlarda sunmaktayız. Sitemizde bulunan hastane tipi hareketli yataklara ve diğer ürün çeşitlerimize bakmak için web sitemizi ziyaret edebilir ve kolay bir şekilde siparişlerinizi verebilirsiniz.

 

Sitemizde Bulunan Lazar Kesim Ortopedik Yatak ve Özellikleri

 • Hastanın rahat ve konforlu olabilecek şekilde üretilmiştir.
 • Hava geçirgenliği en yüksek olacak seviyede tutulmuştur.
 • Lazer kesim ortopedik yatak karyolanın harekeleri ilke kolayca şekil alabilmektedir.
 •  Süngerin yoğunluğu fazla olacak şekilde yapılmıştır. Ayrıca bası yarası oluşumunu engelleyebilmek için de tatlı sert bir yapısı bulunmaktadır.
 • Sıvı geçirmez özelliğe sahiptir.
 • İstenilen durumlarda ise fermuar yardımı sayesinde sökülebilir ve kolay bir şekilde yıkanabilecek yapıya sahiptir.

Lazar Kesim Ortopedik Yatak Teknik Bilgileri Nedir?

Lazer kesim ortopedik yatak yükseklik: 14cm

 • 24 dansitede olan ve tamamen CNC tezgahlarda kesimleri yapılmış olan ve tek parça sünger bir yatak modelidir.
 • En: 90cm kadardır.
 •  Boy: 190cm kadar.
 • Yüksekliği: 14cm kadar.

En İyi Hastane Tipi Hareketli Yatakların Ortak Özellikleri Nelerdir?

 • Hastane tipi hareketli yatakların bası yarası oluşumlarını engelleyecek şekilde olması gerekmektedir. Bası yarası ise hastaların uzun süreler yatakta yatmasından dolayı oluşan yaralara verilen bir addır.
 • Hastane tipi hareketli yatakların hastaların konforunu ve rahatlığını karşılayacak şekilde dizayn edilmeli ve malzeme içeriğine sahip olmalıdır.
 • Hastane tipi hareketli yatakların belli kısımları ise belli derecelere kadar hareket ettirilebilir olmalıdır. Mesela hastanın sırt kısımları 0 – 85 dereceler aralığında ve ayak kısımları da 0 – 35 derece aralığında kolayca hareket ettirilebilir olmalıdır.
 • Yükseklik ayarları kolayca yapılabilir olmalıdır.
 • En iyi hastane tipi hareketli yatakların kullanıcılara konforu, rahatlığı ve fonksiyonelliği aynı anda ve tek bir üründe sunabiliyor olması gerekmektedir.

Hastane tipi hareketli yataklar, hastaların tedavileri ve gerekli bakımları için kesinlikle vazgeçilmez olan medikal ürünler arasında bulunmaktadır. Hastaların her türlü tedavilerin kullanımı yapılan hastane tipi hareketli yataklar, hastaların ruh ve akıl sağlığının üst düzeylerde olabilmesi adına onların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilmektedir. Hastalar için oldukça önemli olan hastane tipi hareketli yataklara ve daha fazlasına Probed web sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Diğer Hareketli Yataklarımız:

Ev Tipi Hareketli Yatak

Yemek Masası, Komisin, Etajer

Hastane Tipi Hareketli Yatak Kullanımı Neden Yapılmaktadır?
   

Hastane tipi hareketli yataklar yatarak bakımı yapılması gereken hastalar için özel olarak tasarlanan ve bakımları için kullanılan yatak türüdür. Hastane tipi hareketli yataklar konforu ve rahatlığı yüksek seviyelerde olan yatak türüdür. Çünkü hastaların bakımları yattıkları yerden yapılacağı için bu yataklar hastaların konforu ve vücut sağlığı ön planda tutularak üretilmektedir.

Hastane Tipi Hareketli Yatak En Çok Nerede Kullanılmaktadır?
   

Hastane tipi hareketli yatakların genellikle hastane ortamlarında kullanıldığı düşünülmektedir. Aslında birçok alanda kullanımları yapılmaktadır. Hastane Tipi Hareketli Yatak huzurevi ortamlarında, hastanelerde ve evde bakımları yapılacak kişiler için ev ortamlarında kullanımları yapılmaktadır.

Hastane Tipi Hareketli Yatakların Normal Yataklardan Farkı Nedir?
   

Hastane tipi hareketli yataklar günlük hayatımızda kullandığımız yataklardan birçok açıdan farklı yapılmaktadır. Günlük hayatımızda uyumak için kullandığımız yataklar rahat ve konforlu olsa da sağlık alanlarında kullanıma uygun değildir. Hastane tipi hareketli yataklar ise sağlık alanları ve yatarak bakılması gereken kişiler için özel olarak üretilmektedir. Ayrıca birçok özelliği sağlamasının yanı sıra, kişilerin vücut sağlığını bozmayacak şekilde dizayn edilmektedir. Bu özelliklerden dolayı da Hastane tipi hareketli yataklar kendisini normal yataklardan ayırmaktadır.

Hastane Tipi Hareketli Yatak Modelleri Kimler İçindir?
   

Hastane tipi hareketli yataklar operasyon geçirdikten sonra ya da yatarak bakımı yapılması gereken hastalar için kullanılan üründür. Hastane ve sağlık alanlarında kullanılan hastane tipi hareketli yatakları sayesinde hastalar en konforlu ve rahat şekilde tedavi edilmektedir.

Hasta Yatak Çeşitleri Nelerdir?
   

Hastane tipi hareketli yatakların farklı modelleri mevcut olarak bulunmaktadır. Bu modellerin birçoğu ise hastanelerde ve bakım evlerinde kullanılmaktadır. Hastane tipi hareketli yatakların ortopedik modelleri, manuel modelleri ve hareketli karyola sistemlerine sahip olan çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitler ise sizlere farklı özellik ve fonksiyonları sunar.

Yukarı çık
Menü
Kapat
Sepet
Kapat
Geri
Hesap
Kapat
WhatsApp Destek Hattı