Filter by
0 Yorum
490,00 $
Рентгеновский стол ProBed-6201, рентгеновский кабинетный, ветеринарный рентгеновский стол, ветеринарный рентгеновский рентгеновский стол.
0 Yorum
490,00 $
Рентгеновский стол ProBed-6201, рентгеновский кабинетный, ветеринарный рентгеновский стол, ветеринарный рентгеновский рентгеновский стол.
0 Yorum
840,00 $
ProBed-6203: рентгеновский стол, ветеринар, ветеринарный рентгеновский стол, рентгеновский рентгеновский стол, рентгеновский рентгеновский кабинетный рентгеновский стол,...
0 Yorum
840,00 $
ProBed-6204: рентгеновский стол, ветеринар, ветеринарный рентгеновский стол, рентгеновский рентгеновский стол, рентгеновский рентгеновский стол, рентгеновский кабинетный...
Veteriner Röntgen Masaları Nedir?
   

Veteriner röntgen masaları nedir? Veterinere gelen hayvanların doku ve kemiklerinin görüntülenmesi yani röntgen çekimi için sıklıkla kullanılan bir çeşit masa türüdür. Bu masaların iki kısmı bulunur. Üst tarafta bulunan kısım röntgen esnasında gelen ışığı önlemek amacıyla bir katman yardımıyla örtülüdür. Alt tarafta bulunan kısım ise ortalama 130 kiloluk bir hayvanı taşıyacak ve gelen hayvanların rahatlığını sağlayacak yumuşak bir yapıya sahiptir.

Veterinerlerde kullanılan bu tarz röntgen masaları, hayvanların sağlıkları için özel bir toz boyayla boyanmıştır ve herhangi alerjik veya kanserojen madde içermez. Kullanılan toz boya sayesinde yüzeyleri yumuşak olup kolayca silinebilir. Masanın çapraz halde bulunan birbirine geçmiş ve silikonlu ayakları hem üzerinde yük olmasına rağmen daha sağlam durmasına hem de olası bir durumda masanın kaymasına engel olacak şekilde tasarlanmıştır. Röntgen sisteminin çalışabilmesi için kullanılan kabloların masanın altında olması ve göz önünde bulunmaması hem estetik açıdan hem de kablo karışıklığı yaşanmaması için dizayn edilmiştir.

Veteriner Röntgen Masaları Özellikleri
   

Veteriner röntgen masasının genellikle bir adet çekmecesi bulunur. Çekmeceye her boyutta film için kaset (ronforsatör) konulabilir. Masaların bazı modelleri motorlu olup kumanda yardımıyla yüksekliği ayarlanabilir türdendir. Ayrıca bu masalar için özel olarak üretilmiş, masanın üzerine çıkan hayvanın ani bir hareket yapması halinde zarar görmemesi için amortisörleri vardır. Hastalarınız için kafanızda soru işareti olmadan kullanabileceğiniz veteriner röntgen masaları, firmamız tarafından onların güvenliği düşünülerek özel olarak üretilmiştir.

Firmamız veteriner röntgen masası satışı yapmaktadır. Veteriner röntgen masalarının özellikleri birtakım farklılıklar gösterebilmektedir. Veteriner röntgen masaları özellikleri modellere göre değişmektedir. Her modelin çekmece, ayak ve tekerlek kısmı aynı değildir. Veteriner röntgen masaları bir üst tablaya, çıkarılabilir H barına ve kromajlı bir küvete sahiptir. H bar, kullanılmadığı zamanlarda çıkarılabilmektedir ve ayarlanabilir özelliği vardır. Röntgen işleminde veya sonrasında kullanılabilecek eşyaların konulabilmesi için bir küvet bulunmaktadır. Bazı modeller çekmecelere sahiptir. Bu çekmeceler kasetlerin konulabilmesi için uygundur. Çekmece özelliği röntgen masalarının artı bir fonksiyonudur ve fiyata etkisi vardır. Çekmeceler genellikle ahşaptan üretilmektedir. Siyah çekmeceler ve beyaz çekmeceler olmak üzere iki renk çeşidi vardır.

Veteriner Röntgen Masaları Özellikleri Hakkında

Veteriner röntgen masalarının alt kısımları farklılık göstermektedir. Havlu gibi basit eşyaların konulabilmesi için altlığı olan modeller vardır. Altlığı olan modellerin ayakları dört tanedir ve yere sabittir. Bazı veteriner röntgen masalarının ayakları ise tekerleklidir. Bu tekerlekler dört tanedir ve 360 derece dönebilme özelliğine sahiptir. Tekerlekli yapıdaki veteriner röntgen masaları sahip oldukları mekanizma sayesinde açılıp kapatılabilmektedir. Röntgen masalarının en, boy, yükseklik ölçüleri ise belli bir ortalamayı sağlamaktadır. Genellikle 140 cm yüksekliğe sahip olmaktadır. Firmamız tarafından satışa sunulan veteriner röntgen masalarının kaliteli bir üretime sahip olmasına dikkat edilmektedir. Veteriner röntgen masaları kaliteli bir şekilde üretilmiştir ve uzun kullanıma uygundur. Farklı özelliklere sahip masalar uygun fiyatlarda satışa sunulmuştur.

Veteriner Röntgen Masaları Modelleri
   

Veteriner röntgen masaları modelleri farklı özelliklerde üretilmektedir. Firmamız kaliteli ve uygun maliyetli veteriner röntgen masası satışı yapmaktadır.

Veteriner röntgen masalarının sabit dört ayağı ve özel parçaları bulunmaktadır. Modeller kaliteli bir üretimden geçmektedir. Masa ışık geçiren bir üst tablaya sahiptir. Bu üst tabla modellerde genel olarak on milimetre civarındadır ve plexiglass şeklindedir. Bazı modellerinde beyaz ahşaptan yapılan çekmeceler vardır. Çekmeceler kullanılacak alanda pratik bir kullanım sağlamaktadır. Bu masaların kullanım alanından dolayı kromajlı H barına sahip olması avantaj sağlamaktadır. Modellerimizde h barına sahip masalar vardır. H barı istenildiği zaman çıkartıp takılabilen bir özelliğe sahiptir.

En İyi Veteriner Röntgen Masaları
   

Veteriner röntgen masaları röntgen ihtiyacı duyan hayvanların rahat bir şekilde röntgenlerinin çekilmesi için üretilmiş masalardır. Bu masalar tamamen özel malzemelerden üretilmiş olup röntgen ışınlarına karşı son derece dayanıklıdır. Röntgen masası sayesinde hayvanlar rahat ve konforlu bir şekilde gereken röntgen işlemine girmektedir. Hayvanın röntgen çekimi esnasında masadan kaymasının engellenmesi için özel malzemeler kullanılmaktadır. Firmamız tarafından röntgen uygulaması esnasında kullanılacak en iyi veteriner röntgen masaları satışa sunulmaktadır. Toz boya ile boyandığından dolayı temizlenmesi son derece kolay ve hızlıdır. Ayaklarında yer alan güvenlik sistemleri sayesinde hayvan hareket etse de masa sabit bir şekilde bulunduğu yere tutunmaktadır.

En İyi Veteriner Röntgen Masalarında Bulunması Gereken Özellikler

Veteriner röntgen malzemeleri röntgen ışınlarına maruz kalacağından dolayı farklı ve güvenli malzemelerden üretilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde canlılar röntgen ışınlarının olumsuz etkilerine maruz kalabilmektedir. Veteriner kliniğinde pek çok farklı ırktan hayvan muayene edildiğinden dolayı belirli oranda ağırlığa karşı dayanıklı olmalıdır. Kaç kilogram kapasiteye sahipse bu özellik veterinere bildirilmelidir. Üzerinde çekmece detayına yer verilmiş olması son derece önemlidir. İşlem esnasında ya da öncesinde ihtiyaç duyulan malzemeler bu göze konarak gerek duyulduğunda hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir. Çekmece sayesinde ayrıca oluşacak dağınıklıklar önlenmektedir. Kliniğiniz düzenli ve tertipli bir görünüme kavuşmaktadır. Firmamız tarafından uluslararası standartlara uygun olarak üretilen en iyi veteriner röntgen masaları satışa sunulmaktadır.

Özelliklerine Göre Veteriner Röntgen Masaları Modeli Seçimi
   

Veteriner röntgen masaları modelleri ince işlerde kullanılmaktadır. Bundan dolayı modellerde el aletlerinin konulabilmesi için kromajlı küvet kullanılmıştır. Modellerde genellikle beyaz renk tercih edilmiştir. İsteğe göre siyah gibi renk kullanımları da vardır. Röntgen masa modellerinde olan çekmeceler siyah ya da beyaz renkle olabilmektedir. Bazı modeller siyah çekmecelere sahiptir. Bazı modellerde alta eşya konulabilmesi için altlıkta bulunmaktadır. Modeller genellikle yükseklik olarak 90 cm civarındadır. En olarak da 65 cm civarındadır.  Veteriner röntgen masa modellerinde alan boyamada elektrostatik toz boyama işlemi yapılmıştır. Masaların yüzeyi bu şekilde boyanmıştır. Bu boya çok ince olmakla birlikte yine de üst tabla ve h bar kısımlarında kullanılmamıştır. Firmamız çeşitli modellerde kaliteli veteriner röntgen masaları satışa yapmaktadır.

On Top
Menu
Close
Cart
Close
Back
Account
Close